Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus on täna arutluse all muudatused Riigimetsa Majanduse Keskuse (RMK) nõukogu koosseisus. Vaatamata korruptsioonikahtlustele plaanib koalitsioon jätta Mihhail Korbi RMK nõukogu liikmeks.

Isamaa fraktsiooni esimehe Priit Sibula sõnul on arusaadav, et seoses koalitsiooni vahetusega muutub ka RMK nõukogu koosseis, kuid palju märkimisväärsem on see, mis komisjonis ei muutu. „RMK Nõukogu on kõrgeim juhtimisorgan, mis planeerib RMK tegevust ja teostab järelevalvet juhatuse tegevuse üle. Kuidas saab seda järelevalvet teostada inimene, kellele on esitatud korruptsioonikahtlustus?“ küsis Sibul.

„Korruptsiooni ennetamine ja korruptsioonivastane võitlus algab meie kõigi enda suhtumisest. Keskerakond on varasemalt näidanud, et neid korruptiivsed tegevused ei häiri, kuid murettekitav on, et sellega lepib vaikides ka Reformierakond,“ ütles Sibul rõhutades, et Isamaa hinnangul tuleks Mihhail Korb RMK nõukogust tagasi kutsuda.

„RMK kõrgeima organi liige ei saa olla inimene, kes on seadnud oma koduerakonna huvid kõrgemale maksumaksjate ja avalikkuse huvidest,“ lõpetas Isamaa fraktsiooni esimees.

12. jaanuaril teatas Riigiprokuratuur, et Porto Francoga seotud kriminaalasjas on esitanud kahtlustus Keskerakonnale ja viiele inimesele (sh Mihhail Korbile).

Keskkonnakomisjoni esitatud Riigikogu otsuse „Riigimetsa Majandamise Keskuse nõukogu liikme tagasikutsumine ja uue liikme nimetamine“ eelnõu (343 OE) näeb, ette et RMK nõukogust kutsutakse tagasi Andres Metsoja ja tema asemel nimetatakse nõukogu liikmeks Yoko Alender. Teise Riigikogu esindajana jätkab nõukogus Mihhail Korb. 12. jaanuaril teatas Riigiprokuratuur, et Porto Francoga seotud kriminaalasjas on esitanud kahtlustus Keskerakonnale ja viiele inimesele (sh Mihhail Korbile).

Tagasiside