Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Isamaa fraktsiooni algatatud seadusemuudatus, mis hoiaks ära 2022. aastaks planeeritud aktsiisitõusud on täna Riigikogus esimesel lugemisel. Eelmisel nädalal toetas rahanduskomisjon seaduseelnõu esimese lugemise lõpetamist.

Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Aivar Kokk (Isamaa) ütles, et aktsiisitõusude ära jätmise olulisust on rõhutanud mitmed ettevõtlusorganisatsioonid. “Meie eesmärk on hoida ära järgmise aasta maksu- ja hinnatõusud, mis takistaks Eesti ettevõtetel kriisist väljuda. Kriisijärgselt on oluline, et me ei seaks oma ettevõtete ja inimeste õlgadele naaberriikidest kõrgemat maksukoormust,” ütles Kokk.

Ta lisas, et Eestil on minevikust valusad kogemused, mis puudutavad piirikaubandust ning koalitsioon peab olema võimeline mineviku vigadest õppima. “Aktsiiside järsk tõus järgmisel aastal soodustaks märkimisväärselt piirikaubandust ning tooks kaasa hinnatõusud peaaegu kõigis valdkondades. Me peame ausalt tunnistama, et Eesti ei saa endale tänastes oludes aktsiisitõusu lubada,” ütles Kokk.

10.05.2021 toimunud rahanduskomisjoni istungil otsustas komisjon, vaatamata Reformierakonna vastuseisule, teha ettepaneku lõpetada eelnõu esimene lugemine. Eelnõu toetasid Keskerakonna, Isamaa ja EKRE fraktsioonide esindajad, SDE jäi hääletusel erapooletuks.

Tagasiside