Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu ISAMAA fraktsioon andis 13. juunil üle eelnõu, mille eesmärk on suurendada piirkondlike ühistranspordikeskuste vabadust.

“Isamaa fraktsioon leiab, et ühistranspordiseadus vajab muutmist. Tõstame selle teema päevakorda, sest ühistranspordi korralduses puudub tänases olukorras üksmeel ja seetõttu valitseb ühistranspordi korraldajate seas ebakindlus,” ütles Andres Metsoja.

“Olukorras, kus ühistranspordi korraldamine on antud üle omavalitsustele, tuleb seadusesse kirjutada sätted soodustuste dotatsiooni ja piletitulu kontekstis. Isamaa nägemuse kohaselt peaks nii piletitulu kui ka soodustuste tegemise üle otsustama ühistranspordikeskused. Valitsusele antakse pädevus määrata ühistranspordikeskuse dotatsiooni suurus ja maanteeametile jääb järelevalve funktsioon. Isamaa on seisukohal, et ühistransporti tuleb korraldada võimalikult sõitjale lähedal. Seetõttu peab otsustuspädevus koos vastutusega jääma kohalikule tasandile, st ühistranspordikeskusele,” lisas Metsoja.

Eelnõu kohaselt saavad ühistranspordikeskused õiguse avaliku teenindamise lepingu alusel teostatava bussiliikluse liiniveo piletihinna kehtestamiseks ja ka täiendavate sõidusoodustuste tegemiseks.

Lisainfo:
Andres Metsoja
Isamaa saadik
Tel: 521 9613

 

Tagasiside