Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna toimunud Riigikogu IRLi fraktsiooni koosolekul valiti konsensuslikult IRLi fraktsiooni uueks esimeheks erakonna esimees Urmas Reinsalu ning aseesimeesteks Kaia Iva ja Juhan Partsi.

Urmas Reinsalu sõnul teeb IRL parlamendis tööd, et tõuseks Eesti inimeste elatustase ja tugevneks riigi iseseisev kaitsevõime. 

„IRL on järgmised 11 kuud konstruktiivne opositsioonierakond ning teeb sisulist tööd selle nimel, et aidata pöörata Eesti majandus taas kasvule. Eesti jätkusuutliku majanduskasvu ja inimeste elatustaseme tõusu eelduseks on tasakaalus riigieelarve. Samuti tuleb läbi viia olulised reformid, nagu haldusreform, et muuta Eesti riik efektiivsemaks,“ rääkis Reinsalu.

Reinsalu sõnul pole ajutine valitsus välja pakkunud ühtegi sisulist ideed, kuidas viia Eesti majandus kasvule. „Uus koalitsioon tegeleb raha ümberjagamisega, mitte jõukuse kasvatamisega. Selle hinnaks on vastutustundlikust eelarvepoliitikast loobumine,“ ütles Reinsalu.

Reinsalu tänas senist fraktsiooni esimeest Kaia Iva hea ja veenda töö eest fraktsiooni juhtimisel. Ta lisas, et valitsus leiab kõigile oma mõistlikele initsiatiividele IRLi poolt tugeva liitlase, kuid vastutustundetutele ja populistlikule poliitikale on IRL ühemõtteliselt vastu.

Tagasiside