Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi riigikogu fraktsioon ei toeta eile lauale pandud seaduseelnõud, millega soovitakse seaduslikult reguleerida nii eri soost kui samasooliste paaride kooselu.

IRLi fraktsioon on arvamusel, et abielu institutsioon on parim viis mehe ja naise vahelise kooselu registreerimiseks ning ei ole õige hakata tekitama selle kõrvale poolikuid lahendusi. Täna puudub vajadus täiendavalt reguleerida kooselu, kuna praktiliselt kõik valdkonnad on juba olemasolevates seadustes õiguslikult reguleeritud.

Mis puudutab samasoolisi paare, siis IRL ei toeta samasooliste paaride abielulise või vabaabielulise kooselu seaduslikku reguleerimist. Igasugused ühiskonna väärtusi ümber korraldavad sammud eeldavad laiemat ühiskondlikku konsensust, mida täna selles küsimuses saavutatud pole.

IRLi fraktsioon juhib tähelepanu, et ükski erakond ei tõstatanud eelmistel riigikogu valimistel olulise küsimusena samasooliste paaride kooselu ega nende lapsendamisõiguse temaatikat, mistõttu ei ole valijate suhtes aus nii põhimõttelist küsimust puudutavat eelnõud riigikogus menetleda enne järgmisi riigikogu valimisi. Ei saa kuidagi öelda, et Eestis oleks toimunud laiapõhjaline ühiskondlik debatt näiteks selle üle, kas samasoolised paarid võiksid saada õiguse lapsendada.

IRLi fraktsioon leiab, et põhiline küsimus on täna hoopis selles, kuidas seadustega tagada mehe ja naise vabaabielus sündinud laste õiguste parem kaitse.

Tagasiside