Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi parlamendifraktsioon teeb täna ja homme visiidi Tartusse ja Tartumaale. Kavas on käigud Tartu linna ja valla ning Luunja ja Vara valla ettevõtetesse ja asutustesse.

Fraktsiooni aseesimehe Andres Herkeli sõnul on Eesti silmitsi raskete aegadega: majanduskriis, kasvav tööpuudus ja perede keeruline olukord. Neid probleeme ei lahenda võltsoptimism või tühjad lubadused. IRL pakub õigeid otsuseid rasketel aegadel.

„Mart Laar Eestis ja Tunne Kelam koos teiste meie saadikutega Euroopa Parlamendis teevad raskeid valikuid, et luua töökohti ja taaselustada majandus. Meie peamine eesmärk on tasakaalustada riigieelarve – see algab palga- ja administratiivkulu vähemalt 10% vähendamisest valitsussektoris, aga nende sammudega on lubamatult viivitatud“ ütles Herkel.

Herkeli sõnul on tasakaalus riigieelarve esimene samm meie plaanist „Tööd Eestile!“ Küsimus on tingimuste loomises uute töökohtade tekkeks. IRL on võtnud eesmärgiks tagada selline ettevõtluskliima ja investeeringute toomine, mis looks 20 000 uut töökohta.

„Me soodustame ettevõtlust, mis loob noortele töökohti ja julgustame Eesti peresid tarbima Eestimaist kaupa, andes sellega tööd Eestile. Euroopa Parlamendis on meie prioriteet kaubandus- ja tööhõiveprogrammid, et tuua nende kaudu ka Eestisse ettevõtlust ja töökohti“.

Herkeli sõnul teeb IRL otsuseid, mis on õiged Eestile, kuid mis ei pruugi hetkel olla populaarsed. IRL teeb õigeid otsuseid rasketel aegadel Euroopas ja Eestis.

Tagasiside