Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna andsid Riigikogu liikme ametivande neli IRLi poliitikut, kes on täna ametisse asunud valitsuse nelja ministri asendusliikmed.

IRL on Eesti 39. valitsuses esindatud viie ministriga: kaitseministri kohale on asunud Jaak Aaviksoo, haridus- ja teadusministri ametisse Tõnis Lukas, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tööd on asunud juhtima Juhan Parts, põllumajandusministrina andis ametivande Helir-Valdor Seeder ja uus minister siseministeeriumis on Vallo Reimaa.

Lukase asendusliige Margus Tsahkna on IRLi peasekretär Isamaa ja Res Publica Liidu peasekretär. Ta on abielus, kahe lapse isa. Erakonnaga liitus ta 2001. aastal, et seista Eesti käekäigu ja rahvuslik-konservatiivse maailmavaate eest. Margusel oli oluline roll Res Publica ja Isamaa jõudude ühendamisel.

Aaviksoo asendusliige Ott Lumi oli enne parlamenti tulekut IRLi eelmine peasekretär. Enne poliitikasse tulekut töötas ta suhtekorraldajana. Ott on abielus, tütre isa. Sarnaselt Margusele oli ka temal märkimisväärne roll kahe konservatiivse erakonna – Isamaaliidu ja Res Publica – ühendamises.
Juhan Partsi asemel parlamenti pääsenud Lauri Vahtre on olnud Riigikogu liige ka aastatel 1992-2003, ta on olnud ka Ajaloo Instituudi teadur. Ta on abielus, kahe poja isa. Enne riigikogusse naasmist tegutses ta vabakutselise ajaloolasena.

Seedri asendusliige Tiina Oraste oli enne Riigikogu liikme vande andmist Järva maavalitsuse kultuuri- ja haridusosakonna juhataja. Varem on ta töötanud Riigikogu kantseleis, juhtinud Järvamaa Omavalitsuste Liitu ning olnud õpetaja. Tiina on täiskasvanud poja ema.

Tagasiside