Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi riigikogu fraktsioon läkitas Prantsusmaa presidendile François Hollande´ile pöördumise, millega nõutakse Mistrali ründelaevade Venemaale üleandmise viivitamatut tühistamist.

Pöördumises juhitakse tähelepanu asjaolule, et samal ajal kui Euroopa Liidu valitsused mõistavad Vene sõjalise agressiooni selgelt hukka, valmistub  Prantsusmaa üle andma Venemaale kaht ülimoodsat Mistrali tüüpi rünnaklaeva, millest üks kannab nime „Sevastoopol“. 

 „Juhul kui Mistralid praeguses olukorras  Venemaale üle antaks, oleks selle akti mõju hävitav Euroopa Liidu põhiväärtustele ning moraalsele usaldusväärsusele.  Astudes sellise sammu, asetaks  Prantsuse valitsus end agressori poolele ning õigustaks  Vene poliitikute küünilisi hinnanguid, mille järgi Euroopa Liit olevat minetanud igasuguse moraalse autoriteedi,“ seisab IRLi pöördumises.

 Pöördumises Prantsusmaa presidendile on märgitud, et Eesti ja teised Balti riigid, kelle kodanikud on poole sajandi vältel omaenda nahal saanud tunda Nõukogude Liidu 1940. aasta agressiooni tagajärgi, tunnevad endid iseäranis haavatavatena.  

 „Juhul, kui Lääs ei suuda ilmutada piisavat otsustuskindlust tõkestamaks Vene agressiooni Ukrainasse, võidakse samu Mistrale lähemas tulevikus kasutada dessantide teostamiseks ka  Balti riikide kaitsmata läänerannikule,“ leiab IRLi fraktsioon.

Pöördumises nõutakse Prantsusmaa võimudelt Mistralide Venemaale üleandmise viivitamatut tühistamist.  „See on ainus tee tagamaks seda, et Euroopa solidaarsusel ja vastuseisul Venemaa agressioonile on tõsiseltvõetav tähendus.  Praegusel hetkel tunnevad paljud Eesti kodanikud endid kõrvaletõrjutuina ja reedetuina samasse  Euroopa Liitu kuuluva liikmesriigi ärihuvide nimel.“

Tagasiside