Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi riigikogu fraktsiooni otsustas täna Taavi Rõivasega kohtumise järel, et ei toetata talle volituste andmist valitsuse moodustamiseks. IRLi fraktsiooni hinnangul ei paku ajutine koalitsioon välja sisulisi reforme Eesti elu edendamiseks, vaid tõstab järsult riigi jooksevkulusid ja loobub eelarve struktuursest ülejäägist.
 

„Kahjuks ei saanud meile olulised küsimused sisulisi vastuseid ja see on ka põhjus, miks me ajutisele valitsusele volituste andmist ei toeta. Täna puudub arusaam, kust tuleb raha antud lubaduste katteks ja kuidas hoitakse selle juures riigieelarve tasakaalus. Hetkel on enne kevadist majandusprognoosi pandud lauale suur hulk lubadusi, kuid puudub realistlik ettekujutus katteallikatest,“ rääkis IRLi fraktsiooni esimees Kaia Iva.

„IRL lähtub konservatiivsest eelarvepoliitikat, mis tähendab, et enne kulude tekitamist tuleb leida rahaline kate, mitte vatsupidi. Eesti jätkusuutliku majanduskasvu ja inimeste elatustaseme tõusu üheks eelduseks on tasakaalus riigieelarve,“ ütles Iva.

Kaia Iva hinnangul on vajalik läbi viia mitmed reformid, kuid selle asemel tegeleb uus koalitsioon raha ümberjagamisega. „Paraku on ajutine valitsus juba enne tööle asumist otsustanud näiteks pikalt kavandatud omavalitsusreformi pidurdada. Eesti inimeste jaoks tähendab see seda, et elatustaseme erisused üle Eesti jäävad kasvama,“ ütles IRLi fraktsiooni juht.

Tagasiside