Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi eestseisus toetab kasiinode üle praegusest rangema kontrolli kehtestamist, piirates selle eesmärgi saavutamiseks mängupaikade arvu ja hasartmängude kättesaadavust.

„On võimatu rääkida hasartmängudest kui suurejoonelisest meelelahutusest kuni kasiinod on igal tänavanurgal ja puudub täpne informatsioon, kes ja kui tihti neid külastab,” ütles IRLi eestseisuse liige Toomas Tõniste.

IRL suhtub tema sõnul väga tõsiselt hasartmängudega kaasnevatesse riskidesse ja nende võimalikesse sotsiaalsetesse tagajärgedesse.

„Kurvad näited on teinud selgeks, et ka Eesti riik peab hakkama nõudma kasiinodesse sisenejate isikuandmete registreerimist,” lausus Tõniste.

Ta peab õigeks, et riik kaitseb kodanikke, kontrollides ja vajadusel piirates selliste ettevõtete tööd, mille tulu suurus sõltub otseselt mängukires inimeste kulutatud rahast.

„Vastutustundlikud ettevõtjad on kindlasti valmis astuma samme, et inimene ei kaotaks kasiinos oma aega ja raha kulutades reaalsustaju.”

Tõniste sõnul soovib IRL kaotada ka praegu kasiinodele kehtiva suitsetamise erisuse.

„Kui juba pealinna suurtes kasiinodes on igal mänguautomaadil tuhatoos, siis peab riik sekkuma, kuna on selge, et kasiinod ise ei taga nõuete täitmist”.

Tagasiside