Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi riigikogu fraktsioon esitas vanemapensionit edasilükkava eelnõu juurde  1000 muudatusettepanekut, et ära hoida vanemapensioni edasilükkamine ning 226 tuhande pensionäri petmine.
 
„Oleme teinud koalitsioonile ettepaneku vanemapensioni edasilükkamist puudutav osa pensioniseaduse eelnõust neljapäevasel rahanduskomisjoni istungil välja võtta. Vastasel juhul oleme valmis jätkama riigikogu maratonistungitega seni, kuni valitsusliit loobub oma plaanist lükata kolm aastat edasi juba seadusena kehtiva pensionilisa maksmine,“ rääkis IRLi fraktsiooni aseesimees Kaia Iva.
 
„Valitsusliit tahab petta 226 tuhandet pensionäri. Opositsiooni ainus seaduslik viis see ära hoida ning takistada vanemapensioni edasilükkamist on istungi äärmuslik venitamine. Selle eesmärk, erinevalt viimastel aastatel nähtud ööistungitest, ei ole uute täiendavate sadade miljonite eurode kulutamine ega ka riigi maksusüsteemi pea peale keeramine. IRL seisab selle eest, et riik täidaks endale 2012 . aastal võetud lubaduse, mille kulu on juba aegsasti riigi eelarvestrateegiasse planeeritud,“ ütles Iva.
 
Iva sõnul on tähelepanuväärne, et valitsus tahab minna pensionide vähendamise teed nüüd, kus riigirahanduslikult selleks põhjust pole. „Suutsime pensionide vähendamisest hoiduda ka kõige hullema majanduskriisi tingimustes. On arusaamatu, et nüüd, kus majanduse olukord on märksa kindlam, tahab valitsusliit võtta pensionäridelt neile seadusega ette nähtud 86 miljonit eurot,“ rääkis Iva.
 
Iva sõnul on selle takistamiseks IRLi fraktsioon valmis kasutama kõiki seadustega lubatud demokraatlikke vahendeid. Selleks esitas IRL vanemapensionit edasilükkava eelnõu juurde 1000 muudatusettepanekut, mille läbihääletamiseks kuluks riigikogu istungitel ligi 200 tundi.

Tagasiside