Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Isamaa ja Res Publica Liit esitas täna 2007. aasta riigieelarvesse muudatusettepanekud, millega soovib valitsemiskulude vähendamise arvelt suurendada riigi toetust peredele, haridusele ja tervishoiule.

„Peame perepoliitikas oluliseks alates kolmandast lapsest peretoetuse tõstmist 2000 kroonini ja vähemalt kuue lapsega peredele suure pere vanemapalga maksmist, sest Eesti pered lihtsalt peavad olema suuremad, et meie rahvas kasvaks, mitte ei hääbuks,” sõnas Riigikogu liige Helir-Valdor Seeder.

IRL-i ettepanekud suurendada hariduse, huvihariduse ja eesti keele õppe rahastamist lähtuvad tõsiasjast, et ehkki koalitsioon on rääkinud hariduse prioriteetsusest, on hariduskulude osakaal eelarves tegelikult hoopis vähenenud.

„Haridus- ja teaduspoliitikas soovime tõsta õpetajate palka neljandiku võrra, suurendada investeeringuid kõrg- ja kutseharidusse ning tagada väikekoolide õpilastele koolitransport,” lausus Seeder.

Tervishoiupoliitikas peab IRL oluliseks hambaravi rahastamise suurendamist vähemalt 100 miljoni krooni võrra, et tagada selle parem kättesaadavus. „On õige paigutada see raha inimeste tervisesse, mitte valitsuse reservi,” ütles Seeder.

Tagasiside