Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Isamaa ja Res Publica Liit esitas Keelatud rajatise kõrvaldamise seaduse eelnõusse muudatusettepaneku, mis näeb ette Tõnismäe monumendi teisaldamist.

Selle kohaselt loetakse Tõnismäel asuv nn pronkssõdur keelatud rajatiseks, mille teisaldamise peab valitsus korraldama 30 päeva jooksul alates seaduse jõustumisest.

Lisaks keelab Isamaa ja Res Publica Liidu muudatusettepanek püstitada või eksponeerida avalikus kohas mälestusmärke, monumentaalkunstiteoseid või muid rajatisi, mis ülistavad ajaloolisi isikuid, kes on eesti rahvast massiliselt hävitanud või Eesti ajaloolist asuala ulatuslikult rüüstanud.

„Meie praeguse valitsuse monumendi-alane tegevus ei ole tulemust andnud ja on aeg see küsimus seadusandlikus korras lahendada,” ütles IRLi parlamendisaadik Peeter Tulviste.

“Langenud sõdurite koht on kalmistul, kunstilist ja ajaloolist väärtust omava skulptuuri oma muuseumis. Iseseisev riik ei saa taluda oma pealinnas ausammast sõduritele, kelle kätega hävitati see riik ja kehtestati 50-aastane võõrvõim,” lisas Tulviste.

Tagasiside