Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Isamaa ja Res Publica Liidu parlamendisaadikud avaldasid soovi minna oma silmaga vaatama, kas minister Palmaru väide, et Sakala keskuses ei käi lammutustöö vastab tegelikkusele, või mitte, kuid hoone kasutaja ei võimaldanud seda.

„Asjaolu, et riigikogu liikmeid ei lubata Sakala keskusesse sunnib küsima, kas kultuuriminister Raivo Palmaru eksitab avalikkust, väites, et hoonet ei lammutata,” sõnas parlamendisaadik Urmas Reinsalu.

Ta peab endastmõistetavaks vajalikuks, et minister Palmaru, kes on ainuisikuliselt nii aktsiaseltsi Sakala Keskus üldkoosolek kui ka kultuurivaldkonna eest vastutav minister, aitaks tagada riigikogu liikmetele sissepääsu Sakala keskusesse.

„Saadikutel oleks hea meel kuulda Sakalas toimuva kohta selgitusi, mistõttu kutsume minister Palmaru homme talle sobival ajal riigikogu liikmetega kohtuma,” ütles Reinsalu.

Tema sõnul on endiselt arusaamatu, millistel motiividel Palamaru blokeerib avaliku teabe seaduse vastaselt Sakala hoonestusõiguse lepingu avalikustamist, ja meenutab, et kultuuriministeeriumi pädevuses on jätkuvalt ka Sakala ajutise kaitse alla võtmine.

Tagasiside