Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Indrek RaudneIsamaa ja Res Publica Liidu parlamendisaadikud esitasid peaminister Andrus Ansipile arupärimise, milles küsivad selgitusi Eesti Raudtee taasriigistamise kohta.

„Peaminister võiks tunnistada, et rahvale kiirrongide lubamine on pettus, mille taha varjatakse tehingu tegelikke eesmärke,” ütles arupärimise esitanud Riigikogu liige Indrek Raudne.

Kuna peaminister on väitnud, et raudtee taasriigistamise järel algab ulatuslik reisirongiliikluse arendamine, siis küsib IRL, kuhu hakkavad kiirrongid sõitma ja kui palju läheb see maksumaksjale maksma. Ansipilt nõutakse ülevaadet investeeringutest, mida riik plaanib teha, ning ka selgitust kulutuste katteallikate kohta. 

Ansipilt oodatakse selgitust, kas end seni liberaalse erakonnana reklaaminud Reformierakond on tõepoolest valmis Edgar Savisaare valimiskampaania huvides käivitama Eesti Raudtee natsionaliseerimise, ja kuidas selline samm sobib kokku riigi senise poliitikaga tungiva vajaduseta majandusse mitte sekkuda.

Kuna raudtee taasriigistamiseks sõlmitud leping on tunnistatud salajaseks, tahavad Riigikogu liikmed teada, kas parlament peaks eraldama 2,35 miljardit krooni selle täitmiseks olemata näinud raudtee taasriigistamise lepingut.

Samuti ootavad IRL-i saadikud selgitust Ansipi lubaduse kohta katta vajadusel investeeringud Eesti Raudteesse infrastruktuuri kasutustasude tõstmise arvel. Infrastruktuuri kasutustasu on juba ammu soovinud tõsta ka Eesti Raudtee, kuid Raudteeinspektsioon on taotluse tagasi lükanud. Peaminister peab selgitama, kas Eestis kehtivad ettevõtetele võrdsed mängureeglid, või lubab riik endale rohkem kui teistele.

 

Tagasiside