Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kultuuriminister Raivo Palmaru ütles täna Riigikogu infotunnis Mart Laari küsimusele vastates, et Vene transiidiärimees Andrei Filatov on haritud inimene, kellel on Palmaru teada doktorikraad.

Laar küsis, viidates asjaolule, et Filatov on toetanud Eesti ajalugu moonutava dokumentaalfilmi valmimist, kuidas kavatseb kultuuriminister valitsuse istungil hääletada Filatovile kodakondsuse andmise küsimuses.

Palmaru vastas, et selline küsimusepüstitus on tema meelest tervikuna ebaõiglane.  Kultuuriministri sõnul on tema teada Filatov kõrgelt haritud inimene, kes on filosoofiadoktor ja Moskva Ülikooli õppejõud. Palmaru kinnitas ka, et ei usu, et Filatovi näol on tegu halva inimesega.

„Asjaolu, et Palmaru kinnitas parlamendi ees ka, et polegi kursis koolides näidatava eestivastase dokumentaalfilmiga, on kummaline, arvestades, et haridus- ja teadusminister Mailis Reps kinnitas samas infotunnis, et kaitsepolitsei on ministreid probleemist informeerinud,” ütles Laar, kelle hinnangul on küsitav ka Palmaru esitatud seisukoht, et kultuuriministri ülesannete hulka ei kuulu Eesti vastu suunatud propagandarünnakutele vastamine.

„See juhtum näitab ilmekalt, et võitlus ajaloo pärast ei ole lõppenud. Vastupidi – Venemaa arendab sihikindlat kampaaniat Eesti mustamiseks ja meie kohus on teha tööd oma ajaloo teadvustamiseks maailmale.  Me peame ise tootma dokumentaal- ja mängufilme,” sõnas Mart Laar.

Tagasiside