Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi parlamendisaadik Lauri Vahtre ütles täna Riigikogu kõnetoolist õpetajate lähtetoetuse seadust kaitstes, et riik peab tegema kõik, mis võimalik, et hoida ja arendada Eesti koolivõrku, alustades sealt, kus vajadus kõige suurem.

„Lähtetoetusega suuname me õpetajaid ka sellistesse koolidesse, kus on õpetajatest karjuv puudus, ja selliseid koole on rohkem väljaspool Tallinna ja Tartut, mistõttu on eelnõus tehtud vahe Tallinna-Tartu ja muu Eesti vahel,“ ütles Vahtre.

Tema sõnul on omavalitsused ka praegu ebavõrdses olukorras, ning selle ebavõrdsuse vähendamiseks tulebki neid lähtetoetuse rakendamisel kohelda positiivses mõttes ebavõrdselt. IRL soovib, et toetussüsteemi laiendataks kunagi ka Tallinnale ja Tartule.

„On küll palju suurepäraseid eesmärke, mida lähtetoetuse maksmine ei kata, kuid riik peab praegu tegema, mis võimalik, et Eestimaa koolides oleks jätkuvalt võimalik anda ja saada head haridust. Muu tuleb edaspidi,“ sõnas Vahtre.

Täna Riigikogus teise lugemise läbinud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning kutseõppeasutuse seaduse muutmise seaduse eelnõuga viiakse ellu IRLi programmiline lubadus maksta esmakordselt tööle asuvale pedagoogilise kõrgharidusega õpetajale 200 000 krooni stardiraha, laenuna, mis kustub pedagoogitöö jooksul.

IRL seisab õnnelike inimeste eest, kes saavad ennast teostada, rakendada oma andeid ja loovust. Selleks vajab riik haridussüsteemi, mis annab võimaluse eneseteostuseks ja toimetulekuks ning tagab Eestile konkurentsi­võimelise koha teadmistepõhises maailmamajanduses.

Tagasiside