Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Isamaa ja Res Publica Liidu saadikurühm hääletas täna Riigikogus kolmandal lugemisel vastu eelnõule, millega oleks salastatud mitmete riigiametite koosseis ja tegevus, mille tulemusel eelnõu läbi kukkus.

„IRL on seisukohal on, et tegemist on järjekordse eelnõuga, mida tegelikult vaja ei lähe ning mis suurendab bürokraatiat ja vähendab avalikkuse suutlikkust teada saada, mis riigijuhtimises toimub,“ ütles IRLi poliitikasekretär Margus Tsahkna.

Tema hinnangul oli tegemist loogilise asjade käiguga, sest IRL oli selle Rein Langi poolt algatatud eelnõu vastu algusest peale, kuna luges selles esitatud piiranguid ülearusteks.

„Võimalik oleks olnud piirangute kehtestamine otseselt julgeolekuküsimustega tegelevaid ametnikke puudutavale informatsioonile, kuid praegune eelnõu laiendab piiranguid liigselt,“ lausus Tsahkna.

Ta meenutab, et eelmisel aastal jõuti põhiseaduskomisjonis kompromisslahenduseni, kuid Keskerakonna ja Reformierakonna ühisjõul hääletati komisjoni ettepanekud tollal maha ning lükati tagasi ka eelnõu katkestamisettepanek.

Nüüd toodi eelnõu Riigikogu saali ning Tsahkna peab ülimalt loogiliseks, et Isamaa ja Res Publica Liit selle vastu hääletas.

Eelnõu vastu hääletas ka osa Reformierakonna saadikutest eesotsas põhiseaduskomisjoni esimehe Väino Lindega.

Tagasiside