Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Indrek RaudneIsamaa ja Res Publica Liidu saadikud andsid täna peaminister Andrus Ansipile üle arupärimise, küsides selgitusi Sakala keskuse hoonestusõigusega koormamise asjaoludest.

„Sakala keskuse hoonestusõiguse konkursil lubati meile väärtfilme, konverentsikeskust, teatrisaale, muusikale, kunsti ja kõige tähtsamana Sakala hoone säilimist. Täna räägitakse hoone lammutamisest ja uuest meelelahutuslikust kaubanduskeskusest südalinnas. See tekitab küsimuse, miks täna vaadatakse nii järjekindlalt mööda sellest, et hoone säilimine oli üks selle konkursi tingimus,” ütles Indrek Raudne.

Arupärijad küsivad muuhulgas, kas kõik hoonestusõigusega koormamise konkursil osalejad lubasid säilitada Sakala keskuse hoone ja kas miljon krooni aastas on piisav tasu südalinnas asuva krundi kasutamise eest.

Raudse sõnul on selge, et praegu plaanitava hoonetemahu ja funktsionaalsuse eest oleks riik saanud kordades suuremat hoonestusõiguse tasu küsida. See on aga vähemalt 200 miljonit krooni rohkem, kui laekub arendajatelt tänase lepingu alusel.

“Sisuliselt on Keskerakonna ja Reformierakonna ministrid kinkinud kinnisvaraärimeestele ehitusõigusega krundi, mille turuhinnaks on vähemalt 250 miljonit krooni ja mille eest laekub järgmisel 55 aastal riigile vaid 1 miljon krooni aastas,” lausus Raudne.

Tema sõnul on meelelahutusärimehed koostöös Reformierakonna ja Keskerakonna ministritega teinud kultuuri kaitsmise sildi all ülikasumlikku kinnisvaraäri.

„Hoone lammutamise ja uue hoone ehitamise plaani valguses tuleb küsida ka, kas 2003. aastal konkursil osalenud ettevõtjatel on õigus nende ebavõrdse kohtlemise tõttu nõuda riigilt kahjutasu,” sõnas Raudne.

Tagasiside