Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Indrek RaudneIsamaa ja Res Publica Liidu parlamendisaadikud esitasid peaminister Andrus Ansipile arupärimise, küsides, kas riik on analüüsinud aktsiaseltsis Werol Tehased tehtud vigu ja neist õppust võtnud.

„Me nägime, et riik kaotas rapsiõlitehases märkimisväärse hulga maksumaksjate raha, mistõttu on väga oluline teada, kas sellest on tehtud järeldusi, mis aitaksid selliseid vigu edaspidi vältida,” ütles Riigikogu liige Indrek Raudne.

Saadikud küsivad arupärmises, kas praeguseks on selgunud, kui palju raha paigutas riik aktsiaseltsi Werol Tehased alates selle asutamisest kuni riigile kuulunud aktsiate müümiseni ja kui suur oli aktsiaseltsis Werol Tehased osalemise tagajärjel riigi poolt kantud kogukahju.

Isamaa ja Res Publica Liidu saadikud küsivad ka Ansipi hinnangut põllumajandusministri tegevusele, kui see jättis tähelepanuta riigikontrolli auditi „Riigi tegevus rapsi ja biodiislikütusega seotud küsimuste käsitlemisel” ning sellest lähtunud ettepaneku otsustada Werol Tehaste nõukogu liikmete vastutusele võtmine äriühingu juhatuse tegevuse üle ebapiisava järelevalve tegemise eest.

“Peaminister peab andma ka selgitust, kas AS Werol Tehased nõukogusse kuulunud ning oma tööga mitte hakkama saanud isikuid kuulub praegu mõne teise riigi osalusega äriühingu nõukogusse,” sõnas Raudne.

Tagasiside