Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRL-i riirigikogu fraktsiooni esimehe Kaia Iva sõnul toetab IRL täna Euroopa stabiilsusmehhanismi ratifitseerimist ning selle rakendamise seaduse eelnõud.

Kaia Iva sõnul on Eesti jaoks äärmiselt oluline, et Euroopa võlakriis ei eskaleeruks ning ESM on hädavajalik meede võlakriisi leevendamiseks. „Samas peab Eesti oma Euroopa partneriteni viima selge sõnumi, et ausa mängu reeglid kehtivad kõigile ning võlgu elanud euroala liikmesriigid peavad asuma otsustavalt kärpimise teele,“ lausus Iva.

„IRL-i jaoks on määrava tähtsusega sel nädalal rahanduskomisjonis tehtud muudatused ESM-i rakendamise seaduse eelnõus. „Muudatuste tulemusena jääb riigikogu täiskogu pädevusse laenu- ja abiotsuste tegemine ka kiireloomuliste juhtumite korral. Riigikogu täiskogu pädevuste suurendamine ESM-iga seonduva otsuste langetamisel on olnud IRL-i selge eeltingimus ESM-i toetamiseks,“ ütles Kaia Iva.

„Rahanduskomisjonis on tehtud väga põhjalikku tööd ning esialgset eelnõud on riigikogu fraktsioonide ja ekspertide ettepanekute abil muudetud väga olulisel määral. Kutsun üles ka opositsioonierakondi riigimehelikult käituma ja ESM-i toetama. Praeguses eelnõus on IRL-i ettepanekute kõrval arvesse võetud ka kõik olulised opositsiooni ettepanekud ning objektiivseid põhjuseid eelnõu vastu hääletamiseks või hääletamata jätmiseks ei ole,“ selgitas Kaia Iva.

Riigikogus toimub täna ESM-i asutamislepingu ratifitseerimise ja rakendamise seaduse teine ja kolmas lugemine.

Tagasiside