Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Isamaa ja Res Publica Liidu parlamendifraktsioon otsustas täna pärast kohtumist riigikontrolöri kandidaadiks esitatud Mihkel Oviiriga teda mitte toetada, kuna ei jaga Oviiri nägemust Riigikontrolli tulevikust.

„Me ei ole rahul Mihkel Oviiri poolt täna fraktsioonile esitatud nägemusega Riigikontrollist kui avalikkusest hoiduvast institutsioonist, millest miski ei sõltu. Kuulsime selgitusi, miks ühte või teist asja teha ei saa, mitte aga kuidas seda teha,“ ütles IRLi parlamendifraktsiooni juht Mart Laar.

Tema sõnul soovib IRL, et Riigikontroll annaks ühiskonnale kindlustunde, et maksumaksja raha kasutatakse hästi ning see oleks avalikkuse kontrolli all.

„IRLi mure on selles, et ilmselt mõne teise põhiseadusliku institutsiooni juhi saatusest kohkununa on Riigikontroll ise hakanud oma rolli kahandama . Jäi mulje, et kapseldutakse valdkondadesse, kus ta oma tegevusega riigi raha üle otsustajaid vähem häirib,“ lausus Laar.

„Me ei ole rahul Riigikontrolöri vähese suutlikkusega täita talle pandud kohustust kontrollida omavalitsuste majandustegevust. Tänasel kohtumisel ei andnud Mihkel Oviiri vastused lootust näha selles osas ka tulevikus ootustele lähedasi tulemusi,“ lausus Laar.

IRLi fraktsiooni esimehe sõnul pole Oviiri tegevus pälvinud avalikkuse negatiivset tähelepanu, kuid Riigikontroll vajab oma tegevuses olulist värskendamist.

„Oviiri kandidatuuri puhul ei saa rääkida kogemuste puudumisest, kuid tema valitud suund teeb Riigikontrolörist riigi raha üle otsustajatele käepärase partneri, mitte avalikke huve teeniva riikliku institutsiooni,“ sõnas Laar.

Tagasiside