Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi parlamendifraktsioon esitas koalitsioonipartneritele ettepaneku seadustada võimalus kõrvaldada kriminaalmenetluse ajaks teenistusest ametnik, kellele on esitatud kahtlustus esimese astme riigivastase või ametialase kuriteo toimepanemises.

Riigikogu liikme Urmas Reinsalu sõnul näitab riigireetmisele kaasaaitamises kahtlustatava Heete Simmi naasmine põhitööle politseiameti juristina, et avaliku teenistuse seadust tuleb muuta.

Seadus peab tema sõnul võimaldama peatada teenistussuhe isiku tunnistamisel kahtlustatavaks kuni kohtulahendini, sõltuvalt kahtlustuse raskusest.

„Seadus ei eelda, et inimene otsekui olekski kuritegusid toime pannud, kuid riigi teenimine eeldab inimeselt suuremat vastutust.“

IRLi ettepanek on lisada avaliku teenistuse seaduse paragrahvi 110, et kui ametnikule on esitatud kahtlustus esimese astme riigivastase või ametialase kuriteo toimepanemises, võib ametniku ametisse nimetamise õigust omav isik kõrvaldada ametniku ametist kuni kohtotsuse jõustumiseni või kriminaalasja lõpetamiseni.

Tagasiside