Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi riigikogu fraktsioon andis tänasel riigikogu istungil menetlusse eelnõu, millega soovitakse panna kooseluseaduse eelnõu rahvahääletuse.

IRLi esimehe Urmas Reinsalu sõnul on kooseluseaduse puhul tegemist küsimusega, mis juba ainuüksi teavituse ja arutelu mõttes vajab debatti, mida saab pakkuda rahvahääletus. Ta rõhutas, et eelnõu autorite hinnangul puudutab see 170 000 peret, kes elavad vabaabielus.

Reinsalu hinnangul võimaldab rahvahääletus pidada ühiskonnas põhjalikku ja teineteise suhtes lugupidavat debatti ning annab lõppotsusele kas jah või ei vormis suurema legitiimsuse.

„Kooseluseaduse eelnõu senises menetluses ei ole paraku olnud kaasamist. See on üks põhjustest, miks on see eelnõu kutsunud ühiskonnas esile tõsiseid pingeid. Rahvahääletusele panemata jääksid need pinged suure osa ühiskonna jaoks, kes ei saa oma seisukohta väljendada otsustamises, õhku. Rahvahääletus aga annaks võimaluse see küsimus praegusest põhjalikumalt ühiskonnas läbi arutada,“ rääkis Reinsalu.

Reinsalu sõnul näeb IRLi algatatud eelnõu ette, et rahvahääletus toimuks 2015. aasta riigikogu valimistega samal päeval.

Tagasiside