Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

„Haridusministri seisukoht on võrreldav väitega, et kuuele ei saa nööpi ette õmmelda, sest krae on must,” ütles Isamaa ja Res Publica Liidu parlamendisaadik Andres Herkel.

Mailis Reps ütles täna Riigikogu infotunnis vastuseks eesti keele kaitse alasele küsimusele, et keeleseaduses on vaja täpsustada muidki aspekte ning tõi näiteks viipekeele probleemistiku.

Herkeli sõnul on selline selgitus mitterahuldav, kuna ka õiguskantsler on korduvalt tõstatanud küsimuse Keeleinspektsiooni pädevuse täpsustamise vajadusest.

Samuti peab Herkel vassimiseks väidet, justkui kasvaks hüppeliselt riigieelarveline toetus eesti keele edendamisele. „Eelarve üldise kasvu juures vaatab kõigi eesti keelega seotud programmide osas vastu pidulik paigalmarss, see puudutab isegi riiklikku programmi „Eesti keel ja rahvuslik mälu”,” ütles Herkel.

Tema hinnangul on üsna ilmekas ka asjaolu, et Keskerakond on peatanud Isamaa ja Res Publica Liidu esitatud eelnõu eesti keele kaitsemehhanismide tõhustamiseks ja vene koolide õpetajate eesti keele oskuse parandamiseks.

„Ilmselt väldib Keskerakond tõhusat keelekontrolli seetõttu, et nende koolijuhid ja omavalitsuspoliitikud ei tule eesti keelega tegelikult toime,” sõnas Herkel.

Tagasiside