Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu otsustas täna heaks kiita pensionireformi seaduse muutmata kujul. Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul näitab tänane hääletus, et koalitsioon püsib pensionireformi küsimuses ühtsena.

“Mul on hea meel, et meie partnerid toetavad Vabariigi valitsuse ja Isamaa poolt algatatud pensionireformi, mis annab inimestele senisest suurema vabaduse ja õiguse enda vanaduspõlve kindlustamisel. Senine praktika näitab, et meie pensionisüsteem vajab reformi, mis tagaks pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse. Meie eesmärk on anda igale Eesti inimesele vabadus otsustada, kas investeerida iseseisvalt, lahkuda või liituda teise pensionisambaga,” ütles Seeder.

Seederi sõnul jääb nüüd president Kaljulaidi otsustada, kas arvestada Riigikogu otsusega või vaidlustada seadus Riigikohtus. “Riigikogu liikmed kaalusid presidendi ettepanekuid, kuid otsustasid seaduse vastu võtta muutmata kujul. Nüüd on presidendi valik, kas arvestada rahva poolt valitud saadikute otsusega või lükata seaduse jõustumine kohtuvaidluse abil määramata tulevikku,” ütles Seeder.

Tagasiside