Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel Tartu Ülikooli visioonikonverentsi avamisel rõhutas akadeemik Ene Ergma oma esinemises ülikoolide kasvavat rolli kogu riigi majanduse arengus. Kui tahetakse olla edukad, tuleb konkurentideks pidada eelkõige selle regiooni tugevaid välisülikoole.

„Majanduse arengust rääkides tuuakse sageli eeskujuks Põhjamaid, mis on geograafiliselt meil ju nii lähedal, kuid sealsete inimeste elatustasemeni on Eestis veel pikk tee minna,” ütles Ergma ning lisas, et sellel teel on oluline roll ka ülikoolidel. „Just ülikoolide roll meie majanduse uuele tasemele aitamises peab suurenema. Ülikool peab olema vedur, mis tõmbab hoo sisse targa majanduse rongile.”

Ergma hinnangul ei pea Eesti ülikoolid selleks konkureerima mitte niivõrd omavahel, vaid eelkõige Läänemere regiooni ülikoolidega: „Tartu ülikool ei peaks konkureerima Tallinna ülikooliga, vaid Helsingi, Uppsala ja teiste tegijatega Läänemere regioonis. Tartu Ülikooli diplom olgu kvaliteedimärk, kusjuures seda teatakse kaugelt väljaspool Eestit.“

Tartu Ülikooli korraldatud konverentsil “Visioon2032” arutletakse täna selle üle, mida toob meile tulevik ühe inimpõlve möödudes, kui ülikooliealiseks saavad praegu sündivad lapsed ning möödub 400 aastat Tartu Ülikooli asutamisest.

Ene Ergma on akadeemik ja astrofüüsik ning kosmosevaldkonna hinnatud spetsialist. Ergma on valitud X, XI ja XII Riigikogu liikmeks ning on kõige pikaajalisem Riigikogu esimees juhtides parlamendi tööd aastatel 2003-2006 ning 2007-2014.

Tagasiside