Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna taas Riigikogu esimeheks valitud Ene Ergma ütles pärast ametissevalimist Riigikogu kõnetoolist, et algab pingeline parlamenditöö, mis nõuab pühendumist.

„Koalitsioonil on selles Riigikogus kindlasti lihtsam tegutseda kui eelmises. Koalitsioonilepe on koostatud vastutustundega ning sellesse kirjutatud lubadused on viidud riigi võimalustega kooskõlla,” ütles Ergma.

Ta rõhutas, et Riigikogu fraktsioonides, komisjonides ja istungitesaalis tuleb teha palju tööd, et koalitsioonileppes sõnastatu saaks enne teostumist detailideni läbi arutatud ja üheselt mõistetavaks.

„Esmakordselt pärast iseseisvuse taastamist sõlmisid koalitsiooni-leppe kaks parempoolset erakonda. Kurb kogemus eelmise valitsuse tegutsemisajast näitab, et kui koalitsioon ei põhine sarnasel maailmavaatel ega jaga ühiseid väärtuseid, siis võib ta raskuste tekkides laguneda.”

Ergma hinnangul on Riigikogu selles koosseisus ka ühtseid väärtuseid jagav opositsioon. Ta loodab, et opositsiooni rolliks ei jää ainult kritiseerimine, vaid ka uute ideede ja valikute pakkumine.

„Ärgem unustagem valijaid, sest kuigi nad on meid usaldanud, ei ole kogu tarkus koos meiega siia saali kogunenud. Tuleb kuulata kõiki, kes saavad ja tahavad oma teadmiste ja kogemustega Eestile abiks olla.

Täna parlamendi XII koosseisu avaistungil Riigikogu esimehe kandidaadiks seatud Ene Ergma sai 59 poolthäält ja jätkab parlamendi juhtimist.

Ergma on Riigikogu tööd juhtinud alates 2003. aastast. Aastatel 2003-2006 oli ta Riigikogu esimees ning 2006-2007 aseesimees. Alates 2007. aastast on ta olnud taas Riigikogu esimees.

Tagasiside