Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

„Tänane hääletus näitab peaministripartei kahepalgelisust,” ütles Riigikogu liige Elle Kull pärast seda, kui menetlusest langes välja Isamaa ja Res Publica Liidu algatatud eelnõu suurperetoetuste laienemisest ka kuue lapsega peredele.

Kulli sõnul oleks peaministripartei saadikutel olnud teist aastat võimalus meie eelnõu kaudu toetada 300 Eesti suurperet, kuid selle asemel on nad seda teist korda vastuhäältega tõrjunud.

„Peaministripartei on nüüd suurperedetoetuste idee näpanud hoopis enda valimisloosungiks järgmistel parlamendivalimistel, kuid raha selle elluviimiseks Sotsiaalministeeriumi eelarvereale pole planeerinud. Näib, et peaministripartei müüb suurperedele õhku, ” lausus Kull.

Isamaa ja Res Publica Liidu algatatud seadusemuudatuse jõustudes oleks laienenud seni seitsmelapselistele peredele mõeldud suurperetoetus ka kuuelapselistele peredele. Seadusemuudatusega soovis Isamaa ja Res Publica Liit toetada peresid ka läbi sotsiaalkindlustuse, et tagada suure pere vanemale ravikindlustus ja kõrgem pension vanaduspõlves.

Tagasiside