Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Res Publica fraktsiooni liige Ela Tomson esitas sotsiaalministrile arupärimise, milles tahab teada, milliseid konkreetseid eesmärke valitsus tervishoiusüsteemi parendamiseks seab. Ta tahab Jaak Aabilt teada, milliseid samme valitsus kavandab, et vähendada ravijärjekordi, tõsta haiglate efektiivsust ja planeerida terviseprobleeme ennetavaid programme.

Tomson viitab ametis oleva valitsuse koalitsioonileppele, milles seisab, et valitsusliit töötab välja arstiabi parema rahastamise ja kättesaadavuse programmi. Arupärija küsib, kas „arstiabi parema rahastamise ja kättesaadavuse programm” on valmis ning kas avalikkus saab kuidagi jälgida selle täitmist.

Ela Tomson esitas arupärimise, sest praegu on inimestel raske eriarsti juurde raske pääseda, ravijärjekorrad on pikad ning ka haiglad kurdavad, et ei tule majanduslikult toime. „Ma pean vajalikuks juhtida nendele küsimustele avalikult tähelepanu, kuna valitsus ei näi soovivat leevendada tervishoiuga seotud probleeme, kuigi täna annaks Eesti majanduskasv selleks hea võimaluse,” ütles Tomson.

Tagasiside