Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee poliitikakomitee Valgevene allkomitee esimees Andres Herkel annab täna Euroopa Rahvapartei ja Euroopa Demokraatide fraktsiooni (ERP-ED) poolt korraldatud avalikul kuulamisel ülevaate olukorrast Valgevenes.

Herkel keskendub oma ettekandes Valgevene ja Euroopa Nõukogu suhetele. Valgevene pole kunagi täitnud Euroopa Nõukogu liikmelisuse tingimusi. Samas tuleb hoolikalt analüüsida uut olukorda, kus Venemaalt imporditava gaasi ja nafta hinnatõus mõjutab üha enam Valgevene sisepoliitikat.

„Mis puudutab Venemaaga liitriigi moodustamist, siis ma ei välista, et siin võivad tekkida üsna ootamatud arengud,” sõnas Herkel.

Ta peab ERP-ED rühma poolt kõrge tähelepanu osutamist õigeaegseks, kuna Venemaa-poolne nafta ja gaasi kasutamine survevahendina hakkab Valgevene majandust mõjutama ning see võib tuua endaga kaasa muutused sealse sisepoliitika aktiivsuses.

Lisaks Herkelile kõnelevad tänasel kuulamispäeval Euroopa Parlamendi Valgevene-delegatsiooni esimees Bogdan Klich, 2006. aasta Sahharovi mõttevabaduse auhinna võitja, Valgevene opositsiooni juht Aleksander Milinkevitš ja Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee esimees René van der Linden ja mitmed teised. Päeva avab Euroopa Parlamendi president Hans-Gert Pöttering.

Tagasiside