Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna oli Riigikogus esimesel lugemisel seaduseelnõu, millega muudetakse 1. oktoober lipupäevaks.

Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni liige Aivar Kokk andis 20. veebruaril Riigikogus üle seaduseelnõu, mille eesmärk on täiendada pühade ja tähtpäevade seadust punktiga, et 1. oktoobril tähistataks riikliku tähtpäevana omavalitsuspäeva.

„Kõik meie omavalitsused on Eesti riigi püsima jäämise nimel meile äärmiselt olulised, seepärast arvan, et peaksime võtma aastas ühe päeva, et nende panust tähistada 1. oktoobril lipu heiskamisega,“ selgitas Kokk.

„Mul on hea meel, et see küsimus on erakondade ülene ning kõik Riigikogu fraktsioonid on eelnõud toetanud. Omavalitsuspäeva muutmine riiklikuks tähtpäevaks on oluline samm, et tõsta kohalike omavalitsuste rolli ühiskonnas. Sageli on just kohalikud omavalitsused olnud riigile teenäitajaks,“ lisas Kokk.

„Minult on korduvalt küsitud, et miks just 1. oktoober. 1866. aasta 1. oktoobril jõustus meie avaliku halduse esimene seadus – “Makoggukonna Seadus Baltia-merre kubbermangudele Ria- Tallinna- ja Kura-male“, peale mida tekkis eestlastel ja lätlastel üle sajandite võimalus hakata ise oma elu korraldama ja koos sellega looma oma avalikku haldust. Lisaks sellele asuti 1. oktoobrist 1990 taastama Eestis omavalitsussüsteemi. Minu arvates on see igati väärikas kuupäev,“ ütles Kokk.

 

Aivar Kokk

Riigikogu KOV ja regionaalpoliitika toetusrühma esimees

[email protected]

Tagasiside