Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IRLi Riigikogu fraktsiooni liige Jaak Aaviksoo ütles täna kolmanda lugemise läbinud apteegikorralduse seaduseelnõud kommenteerides, et sisuliste otsuste langetamise asemel võeti vastu järjekordne ajutine lahendus.

„Vastavalt Riigikohtu lahendile ei ole apteegi asutamise senised piirangud põhiseadusega kooskõlas. Ei ole olemas vahepealset variant: Riigikohtu otsust kas saab täita või mitte. Täna riigikogu poolt vastu võetud seadusemuudatustega, millega kehtestatakse apteekidele veel üheks aastaks ajutised asutamispiirangud, seadustatakse seadusandja poolt veel aastaks ajaks seadusevastane olukord,“ ütles Aaviksoo.

„Isegi kui Riigikohtu kuue kuu pikkune tähtaeg piirangute kaotamiseks oligi liiga lühike, ei saa seda tuua piisavaks argumendiks, et lükata sisuline otsustamine edasi ja võtta vastu järjekordne ajutine lahendus. Veel aasta põhiseaduse rikkumist on selgelt ülemäärane. Ju tuleb siis suvise puhkuse aega eelkõige valitsusel ja Sotsiaalministeeriumil lühendada, et sügisel saaks riigikogu vastu võtta seaduse, mille õiguskindluses ei ole vaja kahelda,“ rääkis Aaviksoo.

Aaviksoo sõnul oli enne valitsuse vahetumist Sotsiaalkomisjonil visioon, kuidas eelõuga edasi minna. Tema sõnul tekkis peale valitsuse vahetumist olukord, kus võimalikust tasakaalustatud lahendusest kaugeneti ja selle asemel pudenes esialgne visioon huvigruppidevaheliseks võitluseks, mille tulemusena lükatakse vajalikud otsused lihtsalt edasi.

Tagasiside