Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

“Haridus- ja Teadusministeeriumil puudub terviklik nägemus meie haridussüsteemi arengust, näiteks põhikooli ja gümnaasiumi riikliku
õppekava korrastamine ning hariduse kvaliteedi tagamise süsteemi kujundamine toimuvad kahe täiesti sõltumatu protsessina,” ütles Riigikogu Res Publica fraktsiooni saadik, kultuurikomisjoni esimees Olav Aarna.

Täna seadustas Riigikogu koolidele suurema iseseisvuse ja vastutuse andmise läbi sisehindamissüsteemi käivitamise. Seda toetava välishindamise puudumine näitab Aarna sõnul selgelt, et on vaja luua terviklik hariduse kvaliteedi tagamise süsteem Eesti üldhariduskoolis, lasteaias ja kutsekoolis.

“Eestis puudub haridussüsteemi strateegiline arengukava – täna anti Riigikogu menetlusse kõrgharidusstrateegia, paradoksaalsel kombel
pole aga midagi kuulda üldharidussüsteemi arengukavast,” rääkis ta.

Aarna sõnul saab olla õnnelik, et meil on huvirühmade laialdasel osavõtul valminud kutseharidussüsteemi arengukava. “Selliste dokumentide koostamine ja menetlemine võtab vähemalt kaks-kolm aastat, täna aktuaalsete arengukavade koostamise algatas minister Toivo Maimets kolm aastat tagasi,” ütles Aarna.

Tagasiside