Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna oli Riigikogu rahanduskomisjonis arutlusel Vabaerakonna algatatud Kohaliku omavalitsuse finantsjuhtimise seaduse eelnõu, millega sooviti panna piir avalike vahendite eest saadete ostmisele PBK-lt. Komisjon otsustas eelnõu menetlusest välja hääletada.

Eelnõu esitaja Andres Herkeli sõnul jõudsid algatajad järeldusele, et sellises olukorras on kõige õigem reguleerida omavalitsuste poolt avalike vahendite kasutamist saadete ja tasuliste artiklite ostmiseks. “Omavalitsuse asi on anda oma tegevusest teada, kuid omavalitsuse ülesanne ei ole ise toota või raha eest osta iseendale meelepärast ajakirjanduslikku sisu,” ütles Herkel. 

Herkeli sõnul mindi komisjonis küll skolastilisse vaidlusse selle üle, kust lõpeb omavalitsuse teavitamiskohustus ja kust algab poliitikute enesereklaam, aga oli näha, et sisulist lahendust ei tahetud otsida. „Ma ei oska seda teisiti põhjendada kui sellega, et ka teistel koalitsiooni kuuluvatel erakondadel on soov jätkata omavalitsuste raha kuritarvitamist, ehkki väiksemates omavalitsustes ja väiksemas mastaabis, kui Tallinna ja PBK puhul,“ ütles Herkel. 

Herkel peab ebaõnnestunuks ka Vabariigi Valitsuse seisukohta selles küsimuses. “Näiteks väide, et muuta tuleb erakonnaseadust, mitte kohaliku omavalitsuse finantsjuhtimise seadust jäi arusaamatuks, sest meie teada kandib avalikku raha Tallinna linn Keskerakonna kasuks, mitte Keskerakond otse. Erakonnaseaduse muutmisel on iva sees Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni pädevuse suurendamiseks, mitte aga selleks, et omavalitsus teletegemisest a priori kõrval hoida.”   

Lisainfo:
Andres Herkel
Vabaerakonna saadik
505 6540

Maria Murakas
Vabaerakonna kommunikatsiooninõunik
5219572, 631 6544
[email protected]

Tagasiside