Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadiku Andres Herkeli esitatud kuriteoteade Riigiprokuratuurile Tallinna linna eelarveliste vahendite eest PBK-lt saadete tellimine endast kuriteokoosseisu ei kujuta ning menetlus jäeti algatamata. Vabaerakonna fraktsioon otsib võimalusi seaduse muutmiseks.

„Ma pean seda ikka sisuliselt varguseks – avaliku raha kuritarvitamiseks, vaenuliku telekanali ja Keskerakonna kandidaatide toetamiseks. Kui Riigiprokuratuur ei suuda praeguse seadusandluse puhul näha asja nii, nagu paljud kodanikud näevad ja ka mina näen, siis on mul Riigikogu liikmena kohustus otsida võimalusi seaduste muutmiseks,“ kommenteeris Vabaerakonna saadik Andres Herkel Riigiprokuratuuri otsust ning lisas, et praegune olukord tekitab Eesti kodanikes pettumust, kui tahame riigi sünnipäeva üle rõõmsad olla.

Riigiprokuratuurilt saabunud vastuses seisis, et kuriteokaebuse ning prokuratuurile käesoleval ajal teada oleva info pinnalt ei ole võimalik välja tuua kuriteo tunnuseid ning nende hinnangul puudub piisav alus kriminaalmenetluse alustamiseks.

„Mina kavatsen pidupäevanädalal veel põhjalikult seadustesse süveneda, et leida võimalusi avaliku raha raiskamine lõpetada ning PBK tiibu kärpida,“ lõpetas Herkel.

 

Taustaks:

  1. jaanuaril 2018  avaldati väljaandes Postimees artikkel pealkirjaga „Täismahus analüüs Keskerakonna ja PBK koostööst“.

Oleg Samorodni poolt läbi viidud Pervõi Baltiiski Kanal (PBK) Tallinna saadete sisuanalüüs kinnitab, et avaliku raha eest ostetud saated sisaldavad üheselt Keskerakonna kasuks tehtud propagandat, sealhulgas aktiivsel valimisagitatsiooni perioodil.

Loe lisaks Andres Herkeli blogist „Kolm vargust seoses avaliku raha viimisega PBK-sse“.

 

Lisainfo:
Andres Herkel
Vabaerakonna saadik
505 6540
[email protected]

Maria Murakas
Vabaerakonna kommunikatsiooninõunik
5219572, 631 6544
[email protected]

 

Tagasiside