Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liikmed andsid täna vastsele riigihalduse minister Janek Mäggile üle arupärimise, milles saadikud soovivad teada, millega põhjendab ettevõtluse taustaga minister paljudes omavalitsustes aset leidnud vallavanemate ja linnapeade, abivallavanemate ja abilinnapeade ning volikogude esimeeste ja aseesimeeste hüppelist palgakasvu ja miks on omavalitsusjuhtide palgatõus sageli kiirem, kui riigi poolt prioriteediks tunnistatud päästjate, politseinike ja õpetajate palgatõus.

Riigikogu saadik ning korruptsioonivastase erikomisjoni juht Andres Herkel kirjutab ministrile esitatud arupärimises, et haldusreformi seadusega on sätestatud reformi eesmärk: kohaliku omavalitsuse üksuste võimekuse kasv, avalike teenuste hea kvaliteedi ja kättesaadavuse tagamine ja kulude kokkuhoid.

“Mõistame, et nende eesmärkide täitmise põhjalikum analüüs seisab veel ees. Samas on mitmeid märke, mis jätavad avalikkusele mulje ja tekitavad kahtluse, et kulude kokkuhoid ei ole omavalitsuste jaoks prioriteet. Eeskätt kinnitab seda omavalitsusjuhtide palgatõus üle Eesti,” ütles Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liige.

Seetõttu pärib Herkel, kas ja millal on Mäggil ministrina kavas teha kokkuvõte haldusreformi põhiliste eesmärkide (võimekuse ja teenuste kvaliteedi kasv, kokkuhoid) täitmisest ja kuidas on mõõdetav omavalitsuste investeerimisvõimekuse kasv.

Peale selle tunnevad saadikud huvi, kas vastne riigihalduse minister on sellega seoses võrrelnud omavalitsuste ühinemiseelseid ja ühinemisjärgseid eelarveid ja kas ning millisel määral on haldusreformi järel vähenenud halduskulude ja valitsemiskulude osakaal ühinenud omavalitsuste eelarvetes. “Kas on faktikindlaid andmeid, et tänu sellele on paranenud põhiteenuste osutamine?” küsis vabaerakondlane arupärimise lõpetuseks.

 

Lisainfo:
Andres Herkel
Vabaerakonna saadik
505 6540

Maria Murakas
Vabaerakonna kommunikatsiooninõunik
5219572, 631 6544
[email protected]

Tagasiside