Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

 Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees, Eesti Vabaerakonna fraktsiooni liige Monika Haukanõmm ütleb Reformierakonna peatse juhi Kaja Kallase eratervishoiu plaani kommenteerides, et kui Eestis on üldse midagi hästi, siis on see ühtluskool ja solidaarne tervishoid.

 

“Solidaarsus tervishoius peab jääma ja on ülimalt ohtlik rääkida erakindlustuse põhisest süsteemist, mida pakub välja ametisse määratav Reformierakonna uus juht Kaja Kallas. Tule taevas appi! Öelgu siis otse, et tervis ja ravivõimalused peavad olema kättesaadavad ainult rikastele ehk 20%-le elanikkonnast. Kui eesti inimestel on raskusi isegi omaosaluse tasumisega, siis on täiesti vastutustundetu rääkida eratervishoiust,” ütleb riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees, Vabaerakonna fraktsiooni liige Monika Haukanõmm.

 

Haukanõmm rõhutab, et olemasolevat süsteemi ei tohi lõhkuda. “Jah, seda on vaja parandada. Tagajärgedega võitluselt liikuda ennetusele, suurendada perearstide rolli, luua ja kasutada e-teenuseid, tervist soodustava keskkonna loomine ja inimeste eluviiside muutmine. Tervis algab suuresti inimesest endast, aga haigestudes ja abivajaduse tekkides peab tulema appi solidaarsusele tuginev tervishoiusüsteem,” rõhutab riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees.

 

 

Lisainfo:
Monika Haukanõmm
Vabaerakonna saadik
Riigikogu Sotsiaalkomisjoni aseesimees
5696 6326
[email protected]

Maria Murakas
Vabaerakonna kommunikatsiooninõunik
5219572, 631 6544
[email protected]

Tagasiside