Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni aseesimees Yoko Alender ütles täna parlamendi keskkonna- ja rahanduskomisjoni ühisistungil, et mõistab hukka valitsuse otsuse anda kriisiajal Eesti Energiale 125 mln eurot õlitehase rajamiseks.

“See otsus on esiteks vastuolus maailma keskkonnapoliitika arengutega, teiseks on see otsus investeeringuks majanduslikult riskantne, ka Eesti Energia juhid ise tunnistasid, et täna on kasumlikumad investeeringud taastuvenergiasse,” märkis Alender. “Nende tegevuste eest taastuvenergia vallas tuleb riigiettevõtet kiita, nad peavadki olema lipulaevaks ja eeskujuks puhta energia tootmisel.”

Keskkonnakomisjon kohtus ühisistungil Eesti Energia juhtide ja rahandusministriga. Yoko Alender uuris ministrilt, millal on viimane hetk tõdeda, et projekti tasuvusaeg on liiga pikk, et selle rajamine end ära tasuks ja kas Eesti Energia saab õlitehase rajamata jätmisel valitsuse antud lisakapitali kasutada alternatiivseteks investeeringuteks.

Rahandusminister Martin Helme vastas, et tehtud otsus on lõplik ja muuks otstarbeks raha kasutada ei saa.

“On kahetsusväärne, et rahandusminister ikka veel peab kliimaprobleeme usuküsimuseks ja teeb otsuseid, mis ei ole Eesti ja planeedi tuleviku huvides,” ütles Alender. “Koroonakriisi ära kasutamine on eriti häbiväärne.”

Tema sõnul läheb tehase valmimiseni aastaid aega ja tõenäoliselt ei ole uue tehase ehitajateks ka mitte Ida-Viru inimesed ega üldse Eesti ehitajad.

Tagasiside