Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile toimunud Venemaa Föderatsiooni Riigiduuma valimised polnud OSCE PA delegatsiooni liikmete hinnangul õiguspärased. Moskvas ja Nižni-Novgorodis Riigiduuma valimiste vaatlemisel OSCE PA delegatsiooni koosseisu kuulusid Riigikogu liikmed Paul-Eerik Rummo ja Peeter Tulviste.

Reformierakondlasest Riigikogu liikme Paul-Eerik Rummo sõnul oli Rahvusvaheliste organisatsioonide vaatlejate tegevus Venemaa Riigiduuma valimiste jälgimisel raskendatud, kuna OSCE Demokraatlike Institutsioonide ja Inimõiguste Büroo (ODIHR) eelvaatlejail ei õnnestunud esmakordselt organisatsiooni ajaloos kohale saabuda. Rummo lisas, et seetõttu puudus ka valimispäeval protseduure jälginud lühiajalistel vaatlejail tavapärane spetsialistide analüüs valimiste ettevalmistava perioodi, valimiskampaania korrektsuse ja võrdsete õiguste tagamise kohta kõigile valimistel osalejatele.

„Ühtsele Venemaale” oponeerivate erakondade ja sõltumatute organisatsioonide esindajad rääkisid briifingul vaatlejatele massilistest võrdsete õiguste rikkumisest valimiskampaania ajal, aktivistide ja kampaaniatrükiste aresti alla panekust, eeskätt aga administratiivsest sunnist riigieelarveliste asutuste töötajatele, üliõpilastele jt valimistel kindlasti osaleda ja hääletada „Ühtse Venemaa” poolt. „Ühe presidendiparteile oponeeriva erakonna juht nimetas toimunut mitte valimisteks, vaid FSB erioperatsiooniks.” lisas Rummo.

„Isegi olenemata vahetult valimispäeval toimunust, ei vasta need valimised meie hinnangul demokraatlikele standardeile juba üksnes selle pretsedenditu asjaolu tõttu, et riigi ametisolev president esines ühe konkreetse erakonna valimisnimekirja esinumbrina, kasutades kogu enda ja oma aparaadi mõjujõudu selle nimekirja valimisvõidu kindlustamiseks,” sõnad Rummo.

Lisainformatsioon: Paul-Eerik Rummo 504 6535
Riigikogu liige, Reformierakond

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside