Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu valitsusliidu üldkogu küsitles täna 2008. aasta eelarve eelnõu ja 2007. aasta lisaeelarve teemal kolmeteistkümmet valitsuskabineti ministrit.

Üldkogu juhatanud Reformierakonna fraktsiooni esimehe Keit Pentuse sõnul võib valitsuse esitatud eelarvet praeguse majandusprognoosi tingimustes hinnata küllaltki konservatiivseks.

„Ükski varasem valitsus pole 2,7 miljardi kroonini küündiva ülejäägiga eelarvet Riigikogule esitanud ja taoline range eelarvepoliitika on kindlasti kiiduväärt,” ütles Pentus. „Teiste Euroopa riikidega võrreldes on üsna ainulaadne ka see, et suudame järgmisel aastal oma valitsussektori võlga vähendada 2,4%ni SKPst. Võlakoormuse kontrolli all hoidmise osas on riigisektor täna eratarbijatele heaks eeskujuks.”

Pentuse sõnul pidas valitsusliidu üldkogu heaks näitajaks ka seda, et selle valimisperioodi esimese eelarvega saab suur osa valijatele antud lubadustest täidetud. „Nii tulumaksu vähenemine kui igakuise maksuvaba määra tõstmine jätab järgmisel aastal tööinimestele kätte ligi 1,2 miljardit krooni. Järgmisel aastal pikeneb ka vanemahüvitise maksmise periood, 100 miljonit krooni on ette nähtud viljatusraviks, tõusevad pensionid ja palka saavad juurde nii õpetajad, politseinikud, kiirabitöötajad kui päästeteenistujad.”

Riigikogu rahanduskomisjonis on eelarve esimest korda arutamisel homme.

Lisainfo: Keit Pentus 504 0884
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees

Teate edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni nõunik

 

Tagasiside