Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kahel päeval Riigikogu Reformierakonna saadikurühma kolleegidele Pärnumaad tutvustava Väino Linde sõnul loob Rail Baltic Pärnule suvepealinnana võimaluse olla turismimekaks ka tuhandetele välisturistidele.

Pärnumaalt riigikogusse valitud Väino Linde nendib, et tema linnapeaks oleku ajal, 1996. aastal, sündinud idee kuulutada Pärnu suvepealinnaks on loonud hulga posiivseid arenguid. „Suvepealinna tiitel on toonud Pärnusse hulga investeeringuid, arendanud jõuliselt turismisektorit ja loonud uusi töökohti,‘‘ sõnas reformierakondalsest parlamendisaadik.

„Uue arengutõuke Pärnule ja kogu maakonnale annab kindlasti Rail Balticu raudteetrass. See tooks uut hingamist nii ettevõtlusele kui parandaks elanike liikumisvõimalusi. Olen kindel, et tulevikus jõuab Pärnusse hulgaliselt turiste veel kaugemalt Euroopast kui vaid Lätist ja Leedust. Pärnust võiks ju mõneks kuuks aastas saada kasvõi kogu Kesk-Euroopa suvepealinn,‘‘ rõhutas Väino Linde.

Väino Linde sõnul on Reformierakonna fraktsiooni väljasõitude näol maakondadesse tegemist juba aastaid kestva traditsiooniga. „Kohtumistel nähakse, kuidas inimesed Eesti eri paikades elavad, millised on nende saavutused ja mõtted riigis toimuvast. Saadud tagasiside on Riigikogu liikmetele kindlalt abiks ka otsuste langetamisel Toompeal,‘‘ lisas Linde.

Reformierkonna parlamendisaadikud on Pärnumaal 12 ja 13. juunil. Visiidi esimesel päeval külastatakse Halinga Vallavalitsust, OÜ-d Welmet, AS-i Pärnu Sadam, Pärnumaa Keskkonnahariduskeskust ja äsjavalminud spaahotelli Hedon. Lisaks tutvutakse Lottemaaga ja Pärnu Kuninga Põhikooliga.

Reedel tutvutakse Jaansoni rajaga, vaadatakse Pärnu Haigla juurdeehitust, külastatakse Paikuse uut spordihoonet, Audru kirikut ning käiakse Koonga vallavalitsuses.

Reformierakonna fraktsiooni koosseisus väisavad Pärnumaad Väino Linde, Jüri Jaanson, Kristen Michal, Remo Holsmer, Jaanus Tamkivi, Arto Aas, Rein Aidma, Peep Aru, Igor Gräzin, Aare Heinvee, Kalle Jents, Tõnu Juul, Tõnis Kõiv, Kalev Lillo, Väino Linde, Lauri Luik, Meelis Mälberg, Kalle Palling, Mati Raidma, Laine Randjärv, Aivar Rosenberg, Paul-Eerik Rummo, Aivar Sõerd, Terje Trei ja Kalle Laanet.
 

Tagasiside