Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsiooni liikme Maris Lauri eestvedamisel moodustati täna riigikogus väikeettevõtjate toetusrühm.

Toetusrühma eesmärgiks on riigikogu tasandil toetada ja kaitsta väikeettevõtjate huve ning seista ettevõtlust soosiva majanduskeskkonna eest.

“On oluline aidata kaasa sellele, et ettevõtjaks olemine oleks mainekas võimalikult paljude jaoks ning et ühiskonnas mõistetaks ettevõtjate olulisust,” selgitas Lauri toetusgrupi loomise vajadust.

Endine rahandusminister tõi välja, et täna on 98% Eesti ettevõtetest väikeettevõtted, kes vaatamata oma väiksusele pakuvad töökohti enam kui pooltele Eestis töötavatele inimestele ning kelle käive on enam kui pool kogu ettevõtluse käibest, sealhulgas ekspordist.

“On loomulik, et suured ettevõtted kasvavad välja väikestest, mistõttu on oluline, et riigikogu tasandil tegeletaks mikro- ja väikeettevõtjate spetsiifiliste probleemidega. Väga palju on ettevõtjad kurtnud bürokraatia ja liigse aruandluse üle, samuti maksustamise üle. Päris palju on vastandlikke soove ning sellest tulenevaid solvumisi, et ühe või teise osapoolega ei arvestata. Ma näen, et sellistel juhtudel tuleb rohkem tegeleda ühisosa leidmise ja arusaamade lähendamisega,” lisas Lauri.

Toetusrühma sihiks on väikeettevõtjate probleemidele lahenduste otsimine fraktsioonide ja komisjonide koostöös. Selleks on toetusrühm valmis kaasama kõiki Eesti ettevõtlusorganisatsioone, samuti nähakse oluliste koostööpartneritena ministeeriume, ameteid ja ettevõtlust toetavaid organisatsioone ning ühendusi.

Väikeettevõtjate toetusgrupiga on liitunud juba mõnikümmend riigikogu liiget, sealhulgas mitmeid majandus- ja rahanduseksperte nagu näiteks Aivar Sõerd, Anne Sulling ja Toomas Kivimägi.

Riigikogu väikeettevõtjate toetusrühma esimees

Maris Lauri
[email protected]
+372 5184242

Tagasiside