Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esinaise Urve Tiiduse sõnul on erakonna jaoks parlamenditöös järgmise nelja aasta üks suurimaid väljakutseid edukas riigi- ja kohaliku halduse reform.

„Saarlasena pean tähtsaks iga sammu, mis leevendab ääremaastumist ja reformib riigi- ja kohalikku haldust. Äärmiselt oluline on põhimõte, et valitsussektori töökohtade arv väheneb kooskõlas tööealise elanikkonna kahanemisega. Miks mitte ka natuke kiiremini. Avalikkuses on ootus, et vähendataks ülereguleerimist ja bürokraatiat ning suurendataks efektiivsust avalikus sektoris – olen kindel, et vajalikud seadusandlikud sammud võetakse fraktsioonis ja riigikogus vastu suuremate vaidlusteta,“ ütles Tiidus pühapäeval Tartus Reformierakonna Üldkogul peetud kõnes.

Reformierakonna fraktsiooni juhi sõnul seisab riigikogu suurimal, 30-liikmelisel saadikurühmal ees neli aastat tööd eesmärgiga kasvatada Eestis kindlus- ja julgeolekutunnet.

„Peame edendama majanduskasvu, vähendama tööjõumakse ning seisma laste ja perede eest, väärtustades kõike, mis tehakse rahva kestmiseks. Et siis, kui Eesti Vabariik tähistab esimest sajandit oma sünnist, saame rõõmu tunda, et elame Eestis just 21. sajandi teisel aastakümnel ja mitte mõnel muul ajal, ning võime tagasi vaadates olla rahul sellega, mida ja kuidas oleme otsustanud oma rahva ja maa elu edenemiseks,“ lausus ta.

Tiidus tõi välja, et fraktsiooni koostöö esimeseks proovikiviks on maksumuudatuste paketi arutelu ning sellega kaasnevad ööistungid.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees

Urve Tiidus
[email protected]
+372 5217702

Tagasiside