Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Saksamaal Hannoveris ja Düsseldorfis Eesti ettevõtluskeskkonda ning majandus- ja rahanduspoliitikat tutvustav Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaasi sõnul on ühinemine eurotsooniga kasvatanud saksa ettevõtjate huvi Eesti vastu.

Peale eilset esinemist Hannoveri Tööstus- ja Kaubanduskoja poolt korraldatud euroteemalisel majanduskonverentsil ’’Eesti – tere tulemast eurotsooni,’’ lausus Klaas, et ühinemine eurotsooniga on tekitanud Saksamaal elavat huvi Eesti majanduse ja investeerimisvõimaluste suhtes.

’’Suurt huvi äratas Eesti ühetaoline maksusüsteem, majanduskeskkond, korras riigirahandus ja laiad turisminduse võimalused,’’ lisas Riigikogu majanduskomisjoni esimees.

Eile Hannoveris toimunud majanduskonverentsil olid esindatud alamsaksimaa parlamendi liikmed, ministeeriumite esindajad, ettevõtjad, ajakirjandus.

Alam-Saksimaa asepeaminister ja majandusminister Jürgen Bode rõhutas kohtumisel Urmas Klaasiga, et eurole üleminek annab saksa ettevõtjatele suurema kindlustunde ja kõrgendatud huvi panustada Eesti ettevõtluskeskkonda.

Samuti kohtus Urmas Klaas eile Norddeutsehe Landesbank juhatuse esimehe dr Gunter Dunkeliga.

Täna võtab Urmas Klaas osa Eesti saatkonna ja Nordrhein-Westfalen liidumaa Eesti aukonsuli Horst-Werner Maier-Hunke poolt korraldatavast euroteemalisest konverentsist Düsseldorfis, kus esineb Eesti majanduskeskkonda ja investeerimisvõimalusi tutvustava ettekandega.

 

Tagasiside