Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas kohtus oma Saksamaa visiidi käigus täna Baden-Württembergi liidumaa majandusministeeriumi riigisekretäri Richard Drautziga.

Saksamaa Baden-Württembergi liidumaa majandusministeeriumi riigisekretär Richard Drautz ütles kohtumisel Riigikogu majanduskomisjoni esimehega, et Eesti ühinemine eurotsooniga on loogiline jätk Eesti senistele sammudele. “Eesti on Euroopa Liidu liikmesriik, kuulub NATOsse, on osa Schengeni ühisest viisaruumist ning on loomulik samm, et lähete üle eurole.”

Drautzi sõnul on Eesti üleminek eurole väga hea uudis ettevõtjatele. „See on märk usaldusväärsusest ja toonitan, et ettevõtjate jaoks muutub arveldamine ja asjaajamine tänu ühisele valuutale märkimisväärselt mugavamaks.”

Drautzi märkis, et Saksamaal ja Baden-Württembergis üsna palju ettevõtjaid, kes tegutsevad nii Saksamaal kui Eestis ja nende jaoks on ühine ning kindel valuuta erilise tähendusega.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas andis riigisekretär Drautzile ülevaate Eesti majanduse ja riigirahanduse hetkeseisust. Riigisekretär tundis heameelt Eesti majanduskasvu taastumise üle ning tõi välja, et Saksamaa taastub majanduskriisist suurtest tööstusriikidest kõige kiiremini, mis avardab Eesti ekspordivõimalusi Saksamaale.

Urmas Klaas kinnitas, et Eestil on majanduslanguse ajal olnud kindel plaan, mis aitab majandusel kriisist väljuda. „Eesti on järginud konservatiivset rahanduspoliitikat ja arendanud soodsat ettevõtluskeskkonda. Seda teed me ka jätkame, sest Euroopa Liidu ühe väikseima riigivõla ja eelarvedefitsiidiga riigina hoiame me maksukeskkonda, mis on ettevõtjate ja investorite jaoks motiveeriv.“ Klaas kinnitas, et Saksamaa investorid on Eestis jätkuvalt oodatud.

Majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas võttis täna osa Stuttgartis toimuva messi Global Connect avamisest, kus Eesti osaleb Baden Württembergi liidumaaga ühisel stendil. Samuti kohtus Klaas Baden Württemberg ettevõtluse arendamise keskuse juhtkonnaga, kellega arutas edasisi koostööplaane. Homme külastab Urmas Klaas Eestisse investeerinud ja Eestisse investeeringuid kavandavate Saksamaa ettevõtjaid.

 

Tagasiside