Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni esimees ja endine Põlva maavanem Urmas Klaas kandideerib eelseisvatel kohalike omavalitsuste valimistel Põlva linnavolikokku.

„Põlva linna kui maakonnakeskuse heast käekäigust sõltub väga paljus terve Põlva maakonna hea käekäik. Põlise Põlvamaa inimesena läheb mulle tõsiselt korda oma kodumaakonna ja tema keskuse tulevik,” põhjendas Urmas Klaas oma otsust kandideerida Põlva linnavolikokku.

„Olen ka Riigikogus töötades Põlvamaaga endiselt väga tihedalt seotud. Lisaks sellele, et Põlvamaal asub minu kodu, on Põlva ja Põlvamaa probleemide lahendamine üks osa mu igapäevasest tööst,” rääkis Klaas. „Riigikogu liikmed peaksid tagasi saama õiguse töötada paralleelselt Riigikogule ka kohalike omavalitsuste volikogudes. Selline süsteem töötab näiteks naaberriigis Soomes ja nõnda on parlamendi liikmed rohkem kursis kohalike asjadega.”

Enne Riigikokku valituks ostumist Põlva maavanemana töötanud Klaasi sõnul sõltub maakonna areng kõigi omavalitsuste tõhusast koostööst. Eriti oluline on see tema sõnul omavahel väga tihedalt läbipõimunud Põlva linna ja valla vahel. Klaasi hinnangul on täna siin paraku liiga palju vastandumist ja vähe koostööd.

Põlvas lahendamist vajavate probleemidena nimetas Klaas uute töökohtade tekkeks paremate tingimuste loomist ning soojamajanduse ja ühistranspordi teemat. „Iga ettevõtja peab Põlvas tunnetama, et ta on siin teretulnud, et tema loodavad töökohad on väga oodatud ning tema probleeme ei uputata bürokraatia kadalippu,” ütles Klaas. Tema sõnul on toasoe Põlvas vabariigi üks kallimaid, samuti peab Klaas inimeste parema liikumise huvides hädatarvilikuks Põlva linnaliinide pikendamist valla suuremate küladeni.

„Täna kandideerib Põlva linnas Põlvat ja Põlvamaad armastav tugev, noor ja teotahteline Reformierakonna meeskond. Toetan neid ja linnapeakandidaat Meelis Mälbergi, sest linna juhtimine peab olema näoga rahva poole ja iga inimene Põlvas peab tundma, et paremat paika elamiseks peale Põlva pole,” rõhutas Klaas.
 

Tagasiside