Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsioon kohtus täna parlamendis Eesti avalik-õiguslike ülikoolide rektorite nõukogu liikmetega, et arutleda kavandatava kõrgharidusreformi üle.

Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas lausus kohtumist sisse juhatades, et kavandatav kõrgharidusreform on kindlasti vajalik ning tuleb enne reformi vastata küsimusele, milliseid muudatusi reform reaalses elus endaga kaasa toob. Reformierakonna esmaseks eesmärgiks on kõrghariduse kvaliteedi kasv.

„Praegu saadakse mõnes ülikoolis kuni pool tuludest tasulise õppe eest. Eraraha puudumine seaks ülikoolid surve alla. Ülikoolid peavad olema jätkusuutlikud ning kõrghariduse kättesaadavust ei tohiks mitte mingil juhul pärssida,“ ütles Klaas.

„Kindlasti ei tohi kannatada tublide üliõpilaste kindlustunne, selleks näeb koalitsioonilepe 2015. aastast ette vajaduspõhised õppetoetused,“ lausus Klaas.

Reformierakonna fraktsiooniga kohtunud rektorite nõukogu oli üksmeelsel seisukohal, et reformi elluviimisele peaks eelnema pikk ja põhjalik arutelu, sest ainult nii saavutame tänasest olukorrast parema tulemuse.

Reformierakonna saadikurühm Riigikogus on kõrgharidusreformi arutelu raames kohtunud juba haridusministri ning Eesti Üliõpilaskondade Liidu esindajatega, lähitulevikus kohtutakse ka erakõrgkoolide rektorite ja tööandjate esindusorganisatsioonide esindajatega. Lisaks soovitakse Urmas Klaasi sõnul kindlasti kohtuda ka Riigikontrolli esindajatega, et  kuulda hinnangut maksumaksja raha kasutamise kohta Eesti kõrghariduses.

Tagasiside