Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Möödunud neljapäeval moodustati kolmeteistkümne Ukraina parlamendisaadiku poolt Eesti-Ukraina sõprusrühm, mida usaldati juhtima Andriy Shevtchenko. Andriy kuulub Julia Timoshenko blokki, kuid sõprusrühmas on esindatud ka Regioonide partei ja Meie Ukraina bloki esindajad.

Riigikogu Eesti-Ukraina parlamendirühma esimees Silver Meikar avaldas heameelt parlamendirühma loomise üle. “Sõprusrühma loomine muudab niigi toimiva koostöö ametlikuks,” ütles peagi Ukrainasse sõitev Meikar. “Kindlasti kavatsen Andryiga arutada Ukraina kolleegide visiiti Eestisse.”

Meikari sõnul juhtis Andriy enne Verhovna Radasse kandideerimist telekanalit Kanal 5, mis enne oranži revolutsiooni oli ainuke sõltumatu telekanal. Täna on Andriy Ukrainas meediavabaduse eestkõnelejaks, kuid ka peaminister Julia Timoshenko üks lähedasemaid nõuandjaid ning tuntud ka kui suur Eesti sõber.

Parlamendirühmi luuakse, et tõhustada kahepoolset suhtlemist teiste riikide parlamentidega. Parlamendirühmade tegevus on suunatud Eesti Vabariigi välispoliitiliste eesmärkide elluviimisele ja Eesti tutvustamisele välismaal.

Lisainformatsioon: Silver Meikar 527 8089
Riigikogu väliskomisjoni liige, Reformierakond

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside