Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Uus aeg ja uued väljakutsed ei tähenda riigi kapitaalremonti, kuid möödapääsmatud on struktuursed muutused, muuhulgas riigiasutuste ja sihtasutuste arvus, leiab riigikogu majanduskomisjoni esimees Toomas Kivimägi (Reformierakond).

Kivimägi märkis olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelul riigikogus Reformierakonna fraktsiooni nimel peetud sõnavõtus, et riigivalitsemise reform on riigi arengu seisukohast vältimatu.

„Selle paratamatusest piisaks vaid ühest numbrist: Eestis on kümne aasta pärast circa 85 000 tööealist inimest vähem kui täna. See on reaalsus, mida ka kõige geniaalsemad otsused täna, arvestades meie riigi ajalugu ja elanikkonna hoiakuid, ei muuda. Kaob iga seitsmes lisandväärtuse looja ja maksumaksja,“ rõhutas ta.

Majanduskomisjoni esimehe hinnangul on aeg asuda ka pealinnaseaduse kallale.

„Ei ole õiglane ega mõistlik, et Tallinna linn ja Ruhnu vald peavad võistlema ühes liigas. Kuna kaalukategooriad ei klapi, siis jäävad paljud vajalikud ja oodatud otsused 212 omavalitsuse jaoks tegemata vaid seetõttu, et kõige tugevam võtaks kõige suurema torditüki ka nende arvelt, kellel seda niigi napib,” lausus Kivimägi.

„Teine väga põhimõtteline muutus, mis eeldab, aga ka võimaldab ulatuslikku riigireformi, on internetipõhiste teenuste hüppeline kasv nii era- kui avalikus sektoris. Seda toetab lisaks tehnoloogia arengule suurem kasutusmugavus, parem kättesaadavus ja uue e-põlvkonna pealekasvamine. Vallamajja, maavalitsusse või ministeeriumisse on kodanikul füüsiliselt asja kaks-kolm korda vähem kui veel kümme aastat tagasi,“ ütles riigikogu liige.

Kivimägi tõi riigivalitsemise reformi läbiviimise vajaduse põhjusena välja ka selle, et riigi investeerimisvõimekus riigieelarve omatuludest ei vasta tegelikele vajadustele.

„Olulisi investeeringuid ootavad nii Tallinn-Tartu kui Tallinn-Pärnu maantee, ent tänaseks lahendusi pole. Investeeringute osakaalu riigieelarves on vaja suurendada,“ lisas ta.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees

Toomas Kivimägi
[email protected]
+372 5013971

Tagasiside